TAK DZIAŁA PACZKA

SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Angażując wolontariuszy wokół liderów – wpływa na zmianę całego społeczeństwa.

Jak to robimy?

Ważny jest dla nas każdy człowiek, bo każdy buduje wspólnotę, w której wszyscy chcemy podejmować wyzwania i je realizować. Wszystko zaczyna się jednak od idei miłości wzajemnej – kochamy tak, żeby inni również potrafili kochać. Widzimy piękno i potencjał w drugim człowieku, dając mu w ten sposób informację: „wierzymy w Ciebie!”, „jesteś dla nas ważny!”, „jesteś w stanie podjąć wyzwanie!”.

Tutaj stajesz się Bohaterem

Bohaterem jest dla nas wolontariusz, rodzina, darczyńca i dobroczyńca – każda osoba, która angażuje się w projekt. Na każdym poziomie tak projektujemy doświadczenia, by każda z tych osób odkryła w sobie chęć przekraczania siebie – podejmowania wyzwań i ich wygrywania. To mentalność zwycięzcy sprawia, że pojedyncze osoby w SZLACHETNEJ PACZCE, stają się liderami zmiany w swoich lokalnych społecznościach.

Tutaj tworzysz Drużynę

Wokół liderów i idei miłości wzajemnej jednoczymy kolejne osoby – wolontariuszy, partnerów, zaangażowanych w projekt. W ten sposób budujemy wspólnotę opartą na otwartości, zaufaniu i wzajemnej inspiracji. To podstawa do oddolnego tworzenia społeczeństwa, w którym szukamy „czegoś więcej” – przekraczamy siebie dla innych, wspieramy się w wzajemnie – realizując np. ideę Mądrego Pomagania. Jesteśmy nastawieni na rozwój i nie boimy się dążyć do ideałów.

Łączymy wokół idei

Główną motywacją dołączania ludzi do SZLACHETNEJ PACZKI jest chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Ostatecznie jednak realne działanie oraz konieczność ciągłego przekraczania siebie czyni to doświadczenie cennym i zmieniającym życie – w kontekście własnej zmiany i wpływu na zmianę drugiego człowieka.

Drogi Darczyńco, witaj w Drużynie SZLACHETNEJ PACZKI

Razem realizujemy ideę mądrej pomocy – przekazując potrzebującym wsparcie materialne, motywujemy rodzinę do poradzenia sobie w trudnej życiowej sytuacji.

Przygotowana przez Ciebie pomoc może stać się dla rodziny impulsem do samodzielnego poradzenia sobie w życiu. Obdarowani poczują się wartościowi, dostaną wiadomość: „Jesteście dla nas ważni!”. To najpiękniejsze, co można dać człowiekowi.

Teraz Ty możesz na nie odpowiedzieć – wesprzeć rodzinę w potrzebie i zrobić krok w zmianie tego świata na lepsze, w myśl zasady: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Również w naszej Szkole Podstawowej w Szczodrzykowie zainicjowaliśmy akcję „Szlachetnej Paczki”

Opis przedstawia prawdziwą historię rodziny, którą odnalazł wolontariusz SZLACHETNEJ PACZKI.

 

.

.