Z okazji „Dnia Kobiet” w naszej szkole odbyło się spotkanie, które zostało uświetnione występami uczennic i uczniów naszej szkoły.

„Kobieta jest arcydziełem wszechświata”

Takie motto przyświecało niebanalnej uroczystości, jaka odbyła się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie z okazji Dnia Kobiet. Impreza podzielona była na dwie części: dla klas I-III oraz IV-VI.

Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali swoje umiejętności w różnych formach artystycznych. To był prawdziwy koncert młodych talentów!

Usłyszeliśmy takie przeboje jak: „Być kobietą”, „Damą być”, „Marzenia się spełniają”. Nie zabrakło również instrumentalistów. Klaudiusz z klasy VI zaśpiewał i zagrał piosenkę „Gdybym miał gitarę”, natomiast młodsze klasy reprezentował zespół flażoletowy, który zagrał niezwykle trudny utwór pt. „Dance de L’our”. Największą furrorę, zrobili „wybrańcy”  utalentowani wokalnie chłopcy, którzy w eleganckich strojach, wbiegli na scenę i wykonali znany przebój Andrzeja Rosiewicza: „Bo z dziewczynami”.

„Jednym z najpiękniejszych widoków, jakie mogą ucieszyć nasze oczy, jest kobieta

w tańcu”. Takimi słowami narratorzy koncertu, zapowiedzieli cykl taneczny. Rozpoczęły wysportowane dziewczęta, układem aerobikowym. Mogliśmy również zobaczyć taniec hip-hopowy w wykonaniu Anity, taniec akrobatyczny w wykonaniu Mai. Klasy młodsze uświetniły uroczystość kilkoma układami tanecznymi do muzyki pop. Nie zabrakło również momentów wzruszających. Takich emocji dostarczyli nam chłopcy recytujący wiersze.

Występ bardzo podobał się wszystkim zgromadzonym, a uśmiechnięte twarze pań i dziewczynek przekonywały, że miłe życzenia „cudownych dni, cudownych pragnień, cudownych chwil…”, sprawiły wszystkim wiele przyjemności.

Na zakończenie apelu wszystkie obecne panie otrzymały kartki z życzeniami oraz kwiaty.

Koncert był bardzo miłą i wielobarwną niespodzianką dla kobiet z naszej szkoły. Czekamy z niecierpliwością na przyszły rok!

.

Response code is 404

Posted in: Koncerty.
Last Modified: 12 marca, 2015