XVI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Wieloletnią tradycją naszej gminy stały się spotkania chórów i zespołów muzycznych w okresie Bożego Narodzenia. W tym roku nasze muzykowanie odbyło się 14.01.2017r., już po raz szesnasty. Miejscem spotkania była jak zwykle Kolegiata kórnicka.

Czas Bożego Narodzenia jest wyjątkowy. Nie tylko w dzieciństwie oczekujemy, aby trwał jak najdłużej. Być może w tym okresie naszego życia jest on dla nas szczególny ze względu na tradycję, prezenty, choinkę i całą atmosferę, jaka towarzyszy świętom. Dla ludzi dorosłych jest to czas pogłębiania wiary, nadziei, miłości; czas przebaczenia i jedności.

W tym roku wspólne kolędowanie rozpoczęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Teofili Szołdrskiej- Potulickiej w Kórniku- Bninie. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory: „Jest taki dzień”, „Gdy śliczna Panna” i „Dzisiaj w Betlejem”. Uczniów przygotowała pani Lidia Jarmuszkiewicz. Kolejną szkołą, która wzięła udział w Przeglądzie była Szkoła Podstawowa im. Jana Wójkiewicza w Radzewie. Dzieci przygotowała siostra Judyta. W ich wykonaniu usłyszeliśmy pastorałki: „Gore gwiazda Jezusowi”, „Dla nas On przyszedł tu” i „Skrzypi wóz”. Następnie zaprezentował się chór ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie. W jego wykonaniu usłyszeliśmy następujące utwory: „W grudniowe noce „, „Lulajże Jezuniu” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Uczniów przygotowała pani Lidia Jarmuszkiewicz. Jako ostatni zaprezentował się chór Viva la Musica ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku pod kierunkiem pani Lidii Jakubowskiej. W wykonaniu uczniów usłyszymy utwory: „My też pastuszkowie”, „Jezus malusieńki” i „Przybieżeli do Betlejem”.

Całość prowadziły panie Lidia Jakubowska i Izabela Buszkiewicz. Na zakończenie Przeglądu pani dyrektor Ewa Szybiak – Lewandowska i przewodnicząca Rady Rodziców pani Emilia Urbaniak wręczyły nagrody dla szkół i nauczycieli oraz słodkie upominki dla uczniów biorących udział w koncercie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości, a zwłaszcza ks. Grzegorzowi Zbączyniakowi za udostępnienie świątyni.

Response code is 404

Response code is 404

Również Kórniczanin zauważył nasze występy.

część kórniczanina.jpeg