…Pastuszkowie przybywajcie, Jemu wdzięcznie przygrywajcie, jako Panu naszemu…” – nawoływanie popularnej kolędy zostało usłyszane 13 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie. W ten magiczny, klimatyczny i tajemniczy wieczór zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy wykonane przez uczniów szkoły, przez chór Allegro prowadzony przez Panią Lidię Jarmuszkiewicz, a także przez rodziców uczniów tejże szkoły.

Koncert noworoczny, który z małymi przerwami co roku wpisany jest w historię szkoły to prawdziwy festiwal talentów. W tym roku, jak zawsze  zachwyciły swoimi wykonaniami niezawodne solistki szkolnego chóru Allegro. Chwytającą za serce pastorałkę „Mario czy Ty wiesz…” zaśpiewała Kornelia Kozłowska razem ze swoją mamą Panią Renatą Kozłowską. Przepiękne wiersze recytowała Julianna Kraszewska wraz z mamą Iwoną oraz rodzina Turowskich.

Wiersze, kolędy i pastorałki a także oprawa instrumentalna była dumą i ozdobą koncertu noworocznego w Szkole Podstawowej w Szczodrzykowie. Nikt nie zapomni akordeonowego występu Pana Krzysztofa Turowskiego, którego talent rozbłysnął w ten wieczór, niczym betlejemska gwiazda.

Jeżeli o gwiazdach mowa…. Finałową pastorałkę „Kto wie czy za rogiem…” zaśpiewała w gwiazdorskim stylu Pani Joanna Kuźniak z towarzyszeniem szkolnego chóru. Nikt z widowni nie pozostał obojętny i nikt nie zapomni tych bezcennych chwil, podczas których emocje, pozytywne wrażenia i nadzieja, że  „ (…) zrobimy ten właściwy krok, zanim znów upłynie życia rok…” przesłoniły teraźniejszość.

Kochani uczniowie i rodzice… Dziękujemy za wszystko i liczymy na Was za rok.

.

.