Niepowtarzalny wieczór w Szczodrzykowie

Styczniowe popołudnie, zapach świerkowych igieł, blask świec i bliskość jarzącej się światłem choinki, to doskonała sceneria dla Koncertu Noworocznego, który stał się okazją do zadumy i refleksji nad sensem Bożego Narodzenia. Idea koncertu nawiązuje do staropolskiego zwyczaju kolędowania, a myślą przewodnią stało się przesłanie zawarte w polskich kolędach i pastorałkach:

„Na przełęczy wieków –stajenka

Tu próg niewysoki, przychylny każdemu

Tylko sklepienie niskie

Trzeba się pochylić , choćby na cal

Zapatrzenia w Boże Miłosierdzie.

Niepowtarzalna atmosfera ciepła, zrozumienia, wzajemnej życzliwości pokazała, że szczodrzykowska podstawówka to miejsce sprzyjające nie tylko nauce , ale promowaniu takich wartości , jakimi każdy człowiek powinien kierować się w życiu. Utwory muzyczne, wiersze, fragmenty prozy wywoływały wzruszenie i uświadamiały , że życie ludzkie nie ogranicza się tylko do zwykłej codzienności, pogoni za tym, co materialne i przemijające, ale uwrażliwiły nas na potrzeby innych, na cierpienie, odrzucenie, samotność, ubóstwo. Trzeba pochylić się nad drugim człowiekiem i trzeba także , aby ktoś inny pochylił się niekiedy nad nami.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w przedsięwzięcie zaangażowana była cała społeczność naszej szkoły. Wystąpili uczniowie i ich rodzice, absolwenci, dyrekcja, pracownicy obsługi, nauczyciele. Na widowni z ogromną przyjemnością gościliśmy pana burmistrza Jerzego Lechnerowskiego i wiceburmistrza p. Antoniego Kalisza , wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej p. Romana Genstwę, radną Rady Miejskiej p. Iwonę Kosmalską, przedstawicielkę Wydziału Oświaty p. Anetę Weber, redaktora naczelnego „Kórniczanina” p. Łukasza Grzegorowskiego , przewodniczącego Rady Rodziców p. Cyryla Stanisławskiego oraz licznie przybyłych rodziców i uczniów.

Trudno wymienić wszystkich artystów i trudno kogokolwiek wyróżnić…. Mogliśmy posłuchać gry na różnych instrumentach. Rozbrzmiewał głos trąbki, akordeonu, flażoletów, instrumentów klawiszowych, gitary. Usłyszeliśmy wiele pięknych kolęd, pastorałek i piosenek. Największy aplauz wywołał występ kwartetu pań z obsługi, które brawurowo wykonały kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Wygłoszone wiersze i fragmenty prozy wzruszały i skłaniały do refleksji nad sensem istnienia ludzkości i każdego z nas.

Kiedy usłyszeliśmy słowa:

„O Jezu (…)żeby w pokoju tej nocy pobladły troski nasze…”

każdy miał wrażenie, że to właśnie jego prośba ,skarga, wołanie do Najwyższego zostało dziś wyrażone .

Na koniec w doskonały nastrój wprawiła nas ulubiona pastorałka patrona naszej szkoły : „Oj,Maluśki” mistrzowsko wykonana przez panią Lidkę Jarmuszkiewicz i pana Łukasza Grzegorowskiego przy akompaniamencie pani Ani Nowickiej. Pan Łukasz, wzorem Jana Pawła II dośpiewał kilka nowych zwrotek, które, jak wyznał nam w tajemnicy, „odnalazł” w niedostępnych zakamarkach Biblioteki Kórnickiej. Ostatnia z nich:

„Bo tu u nas, o Panie, o Panie

Atmosfera sielska.

A dba o nią wraz z kadrą, wraz z kadrą

Dyrektor Siekierska.” znakomicie oddaje charakter naszej podstawówki.

Przedsięwzięcie takie jak Koncert Noworoczny, który stanowi część projektu „Aktywnie działamy, czas dla siebie mamy” to doskonała okazja do integracji, wspólnej zabawy , refleksji i zadumy. To możliwość pokazania innym i sobie nawzajem, że w myśl słów świętej Matki Teresy z Kalkuty, zawsze ilekroć dajemy innym cząstkę siebie, jest Boże Narodzenie.

Response code is 404

 

Również KÓRNICZANIN zauważył nasze występy:

Niepowtarzalny wieczór w Szczodrzykowie.jpeg

41 comments on “Koncert Noworoczny 2017

 1. 007 BARTEK ZGŁOŚ SIĘ

  No szacunek za głosy 😛

 2. MAJKRAFT

  przepięknie dziewczyny, czekam na więcej takich występów <3

 3. BUKTAŚ

  Nie spodziewałem się… że to będzie takie fajne.

 4. NICKNAME

  po prostu co tu dużo mówić, wyszło super

 5. grusza

  bardzo podobało mi się to przedstawienie

 6. Spangebob

  widownia była zachwycona, a ja razem z nią.

 7. roxelle8

  Bardzo ładne zdjęcia. 🙂

  Pozdrawiam Roksana

 8. Milerna

  Pięknie ,czekam na więcej takich występów:)

 9. look at my dab

  brawo piękne piosenki i piękne wykonanie

 10. człowiek

  podobało mi się te przedstawienie 🙂

 11. polska biało czerwoni wygramy z czarnogórą!!!

  więcej koncertów!!!!!!!!!

 12. PAZDAN

  takiego występu jeszcze nie widziałem!!!!!!!! brawo

 13. Patka

  Występy były wspaniałe !!!!
  Czekam na kolejny koncert : )

 14. Mania

  Super występ!
  Wszystko genialne!
  Wspaniałe przygotowanie!
  Normalnie żadnego nawet najmniejszego błędu!
  Wielki szacun!

 15. Mania

  Najlepszy koncert noworoczny
  jaki dotąd widziałam.

Leave a reply

required